MARSH - MCLENNAN COMPANİES

 1. Pozitif düşünce dersi,bizlere günlük hayatta yaşadığımız olaylara,insanlar ile ilişkimize ve hatta kendimiz ile olan ilişkimize,benliğimize farklı bir bakış açısı ile bakmamızı sağlıyor.Bireysel bir örnek vermek gerekirse en yakınım olan annem,bu 3 saatte anlattığınız özelliklerin tam anlamıyla bir olumsuz örneği.Yaşadıkları neticesinde böyle olduğunu bilsem de ona sonsuz hak versem de,yardımcı olmaya çalışsam da her gün asla öyle olmayacağına yemin ediyorum ve tüm bunları iş hayatımda insanlarla,arkadaşlarımla,ailemle ilişkilerimde uygulamaya çalışıyorum.Tüm bahsettikleriniz bize çok verimli oldu. Davut hoca,çok sevgi dolu,saygı duyulacak bir insan olarak 3 saatlik kısa sürede hayatımıza damgasını vurdu.Söylediklerinizi her gün uygulamaya çalışacağız.
 2. Bugün burada öğrendiklerimden sonra ‘farkındalık'ımın artacağına eminim.Bu eğitim benim için küçük çaplı bir aydınlanma gibi oldu.Gündelik hayatın sıkıntıları,zorlukları karşısında bazen insan çok çabuk pes edebiliyor,bunalıyor,şikayet ediyor.Aslında fark etmeden o kadar çok şeye sahip olmuşuz ki.Bugün bunu bir kez daha hatırladım ve bundan sonra aklımdan çıkarmamak için gayret edeceğim. Davut hoca hem kendine hem etrafımdakilere faydalı olmak için elinden geleni yapıyor.Şiirinde çok bahsettiği gibi ışık saçmak istiyor.Bence bu da kendi hayatımda dikkate almam gereken bir şey.
 3. Eğitimde anlatılanlar çok güzeldi.Aslında bildiğim ama ,ifade etmekle zorlandığım şeyler konuşuldu.Hayata geçirebilirsem daha mutlu ve sağlıklı olabilirim diye düşünüyorum. Yaşamayı seven,insanlara faydalı,kendini ve insanları seven,her şeyden önemlisi de olumlu düşünen nadir insanlardan biri herhalde.Fikirlerinin ve öğretilerinin tim topluma yayılması dileğiyle...
 4. Eğitim: Bakış açımı değiştiren benim için çok faydalı olan bir eğitimdi.Yaşamdan zevk almak için böyle önemli bilgiler verdiğiniz için çok teşekkürler.Davut İbrahimoğlu:Bu işi isteyerek ve severek yapıyor olduğunuz çok belli,bu denli başarılı olmanızı da buna bağlıyorum.İçten anlatımlarınız ve ilginiz için teşekkürler.
 5. Eğitimle ilgili görüşüm:Pozitif düşünceye inancım var.Ancak buna motive edecek taktiklerin insana göre değişkenlik gösterdiğini düşünüyorum. 2-Eğitmen ile ilgili görüşüm: Meditasyonun benim için uygun motivasyon yolu olduğunu düşünmüyorum.Dolayısıyla buna konsantre olamayanları pozitif düşünceye inanmıyor diye algılamak doğru değil.
 6. Seminerle ilgili: Katkısı olmadımı,oldu.Ancak sihirli bir değnek gibi her şeyi biranda değiştirmeyeceğine eminim.Hiçbir şey böyle olamaz.Bazı şeylerin başlangıcına vesile olduğunu tüm içtenliğimle söyleyebilirim. Davut hoca ile ilgili: Kendisi felsefe olarak edindiği düşünceyi hayatının her bölümüne yerleştirmiş ve bunu uygulayabilen bir insan.Bu yaşam biçimini bu şekilde benimsediği ve kendi düşüncelerini başkalarına aşılamayı seçtiği için başarılı bir insan.
 7. Eğitimle ilgili: Genel eğitim format ve içeriğinden farklı daha interaktif ve sıcak bir eğitim ortamı olduğu için keyifli vakit geçirdim.Duyduğum birçok şeyi daha önce de bildiğim halde yeniden ve Davut hoca etkisiyle görmek güzeldi.Umarım farkında olduğum,bildiğim bütün bu mutluluk,pozitif düşünce araçlarını kullanmayı da başarırım.Çünkü;mutlu olmakta asıl sorun bilmemek değil cesaret edememek ve sürekli ertelemek.. Davut hoca ile ilgili: Bu konuya yıllarını vermiş ve öğrencileriyle diyaloğu son derece yakın ve sıcak olan bir hoca olduğunuz için geçirdiğimiz zamandan ötürü teşekkür ediyorum size.Umarım yeniden görüşürüz.
 8. Bugün ki semineri çok faydalı buldum.Şu sıralar Elif Şafak'ın "AŞK" adlı kitabını okuyorum.Öğretilerin benzerliği dikkatimi çekti.Sizinde Tebrizli olmanız ise tam bir tesadüf,kitaptaki Tebrizli Şems gibi.... Eğitmen olarak sınıftaki gençlerin aşırılıklarına yaklaşımınız,öğretilerinizi yaşıyorsunuz fikrine beni daha çok inandırdı. Kişinin fikri ile zikri bir olmalı bence...En kısa zamanda web sitenizi ziyaret edeceğim. Elinize,dilinize sağlık...
 9. Benim için oldukça verimli bir eğitim oldu.Aslında bildiğim ama inanmak istemediğim ya da düşünmeye zaman ayırmadığım şeylerle yüzleştim.Çok ihtiyacım olduğunu gördüm bazı şeyleri duymaya . En önemlisi bugün geçen bu 3 saatten sonra hayatımla ilgili bazı kararlar aldım ve bazı farkındalıklar yaşadım.Örneğin;bir kez daha aslında ne kadar şanslı bir insan olduğumu ve aldığım nefesin bile ne kadar değerli olduğunu gördüm. Davut hoca yüreği sevgi dolu ve hayattan zevk almasını bilen biri benim gözümde.Belki de hayata ve insanlara bu kadar pozitif yaklaşabildiği için bu kadar genç duruyor olabilir :)Bugün ki eğitim için kendisine teşekkür ediyorum.
 10. Bugün ki eğitim hakkında: Eğitimde kapsanılan bütün konuları daha önceden okudum,uyguladım ve biliyorum.Ancak pek fazla inanasım gelmedi.Bu bir çeşit zayıflık ve zayıflar için çıkış yolu olarak nitelendirdim.Çok kez faydasını gördüm.Belki tecrübedir diye yine inanmadım.Bugün karşımda bir doktor olarak siz söylediniz,anlattınız.Doğruluğu hakkında sadece ben öyle düşünmüyorum fikri geldi. Davut hoca hakkında: Bütün şiirler pozitif ve iyimser yaklaşımla yazılmış.Konuya hakim ve örnekler güzel.Teşekkürler...
 11. Bugün ki eğitimin çok yararlı olduğunu hatta yeterli olmadığını daha fazla aynı eğitimden almak istediğimi belirtmek isterim.Hatta sadece bu grubun değil iş yerinde belirli aralıklar ile bu konuların insanlara hatırlatılması gerektiğini düşünüyorum.Her yönüyle çok yararlıydı.İnsana hissettirdiği şeyler çok güzeldi.Zamanın nasıl geçtiğini anlayamadım.Uygulamada sorun yaşasak da bunları bilmemize rağmen,hep unuttuğumuz şeyler. Davut hoca,kıpır kıpır ve gerçekten yaşayan bir hoca.Güler yüzlü tüm sınıfın bir derse bu kadar odaklandığını katıldığını görmek çok güzel.Daha fazla görmeyi kendisinden pek çok şey öğrenmeyi ve almayı isteyeceğim biri.İnsanlara unuttukları şeyleri hatırlatan böyle güzel insanların var olması bu kadar kötümser dünyada umut vermektir.Teşekkür ederim.
 12. Pozitif düşünce eğitimi belki bizimde bildiğimiz ama uygulamaya geçirmediğimiz davranışlarımızı,düşüncelerimizin farkına varmamız konusunda yardımcı oldu.Yaşamının bir amaç ama karşımıza çıkan negatifliklerin bizim amacımızı,hayatımızı etkilememesi konusunda bilgi sahibi olduk.Hepimizin birer enerji olduğunu ve bu enerjinin ne kadarını kullanıp kullanmadığımızın farkına vardık. Davut ibrahimoğlu kendini bu hayatta ne amaçla gelmiş olursa olsun hayatını kendisine mutlu,huzurlu kılarak bunu insanlara yol göstermek için yaşayan bir kimse olarak kendisini derste tanıdım.
 13. Eğitim:Karmaşık ve buzlu hayatımızda hiç düşünmeye fırsat bulamadığımız,ama son derece önemli konuları bize hatırlattı.Bir sürü gereksiz detayla boğulup gidiyoruz,ama bu eğitim bir teneffüs gibi oldu bize.Hepimiz yeni iş hayatına başlamış ve huzurlu öğrencilik hayatımızdan yeni kopmuş insanlarız.Bu bunalım devresinde neyin gerçekten önemli /önemsiz olduğunu hatırlamış olduk.Gülmekte çok iyi geldi,gerçekten gülünce insanın havası tamamen değişiyor.3 saat böyle bir eğitim için inanılmaz yetersiz...Çok daha derinine inerek çok daha sindirerek konuşulması gereken konular.Umarım tekrarlama şansımız olur. Davut Hoca:Bize öğrettiklerinizi gerçekten yapabiliyor ve ona göre,yaşayabiliyor olmanız hayranlık uyandırıyor.Hayatından sizin kadar mutlu olan,her anı farkında olarak yaşayan çok az insan var.Son derece imrendiğimi söylemek isterim.
 14. Bugün ki eğitim benim için gerçektende çok tatmin edici bir eğitim oldu.Çünkü;son zamanlarda kendimde fark ettiğim bir gerçek vardı ki,yaşanan olaylarda ki olumsuz taraflar zihnimi çok fazla meşgul ediyor.Bu nedenle bugünkü eğitimde öğrendiğim şeyler benim için çok değerli.Benimde hayatımda affetmediğim kişiler var ve buradan çıktıktan sonra bütün her şeyi içimde sorgulayarak affedemediklerimi deneyeceğim. Davut hoca,öncelikli olarak çok sıcak kanlı biri mesleğinin ve bu meslekte geçirmiş olduğu 35 yılında getirdiği deneyimle inanılmaz olgun,sakin ve huzurlu bir tarzı var.Bu da insanı onunla geçirdiği zaman içersinde çok rahat hissetmesini sağlıyor. Bugünkü eğitim için ve bize öğrettikleriniz için çok teşekkür ederiz.