Uzm. Psikolog Yard. Doç. Dr.Davut İbrahimoğlu

Psikolojik Danışman Şenol Baygül Uzm. Psikolog Yard. Doç. Dr.Davut İbrahimoğlu (Ph.D.)
Pozitif Düşünce Uzmanı
Aile & Yaşam Koçu

1974 ' de Tebriz Üniversitesinde Psikoloji bölümünü bitirdi. 1983 'de Hindistan ' da Bioenerji ve Hipnoz eğitimi aldı. 1998 ' de Azerbaycan ' da tekrar bioenerji eğitimi aldı. Aynı yıllarda İstanbul Üniversitesinde Evlilik Kurumu ve Aileye yönelik Psiko - Sosyal hizmetler konulu tezini verip Doktor ünvanını aldı. 2003'de International NLP Center by. Dr.Richard Bandler ‘dan NLP Practitioner eğitimini aldı. Livcon Research International The Instıtute Of Traınnıng , Consultıng And Coachıng Professinals Certıfıed Coach eğitimini almış olup Koçluk Sertifikası verme yetkisine sahiptir.

2000 yılında Bioenerji ve Manyetoloji Bilimleri Tanıtma ve Yayma Derneğinin ( BİMAD ) kurucusu genel başkanı olarak görev yaptı.

Tebriz' de yıllarca Bölge Ruh Sağlığından sorumlu oldu. Uzun yıllar Çeşitli yuvalarda seminerler vermiş , danışmanlık hizmeti ve sorumlu müdür olarak ta görev yapmıştır.
On beş yıldır İstanbul'da ve 2009 itibari ile Antalya'da uzman ekibi ile beraber kendi merkezlerinde Pozitif Düşünce Eğitimi, Aile Danışmanlığı ,Aile ve Yaşam Koçluğu , Boşanma Danışma ve Eğitim Hizmeti, Birey ve Grup Terapi Öğrenci Danışmanlık hizmetleri, Yoga ve Meditasyon Eğitimleri vermektedir. Ayrıca; ASPEM ( Antalya Belediyesi Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi ) ve ISPEM'de ( Isparta Belediyesi Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi) proje sahibi ve Koordinatör psikolog olarak görev almıştır.
İran'da ve Türkiye'de bir çok basılmış kitabı bulunmaktadır. En son "Dinle beni okuyorum şiirimi" 2000,Öteki kadın(metreslerin psikososyal yaşamları) 1998 "Eski Çin Bilgeliği " 2001, " Evlilikte Doğru Seçim Ailede Mutluluk " 2004 "Mutluluğa Giden 7 Yol ( Pozitif düşüncenin gücü ), 2007 , " Ruhsal Zenginlik ", 2007 "Kıskançlık" 2015, "Gelin mi Kaynana mı ?(Sosyal Psikolojisi açısından gelin kaynana sorunun incleenmesi )2015 adlı kitapları basılmıştır.

Uzmanlık alanlarında çeşitli dergi ve gazetelerde yazılar hazırlamakta, aynı zamanda bir çok Radyo ve TV programlarına katılmaktadır. 2004 ‘de Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi olarak "Pozitif Psikoloji" adlı ders vermiştir. 2011 yılından itibaren Nişantaşı Üniversitesi'nde Öğretim Üyesi olarak lisans ve yüksek lisans öğrencilerine ders vermiştir. 2013 Yılında Marmara Üniversitesinde ders vermiştir. 2014 yılından beri İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nde ders vermektedir. Kurum ve kuruluşlarda seminerler , konferanslar ve workshoplar düzenlemektedir.